زرشک, مقالات

میوه طول عمر

زرشک قرمز،زرشک ترش،زرشک آبدارو…
شاید این عناوین اولین تصوراتی باشند که پس از شنیدن نام این میوه گوشتی ملس، به ذهن می رسند. زرشک یکی از آن میوه هایی است که به میوه طول عمر شهرت دارد. دلیل شهرت آن به این نام نیز خواص درمانی متعددی است که این گیاه دارد.
زرشک یکی از انواع گونه های گیاهی است، درختچه ای است تیغ دار که در مناطق کوهستانی فراوانی دارد و همین خاصیت باعث تولید انبوه میوه های آن حتی در شرایط نامساعد آب و هوایی نیز می شود.

این گیاه ریشه ای زرد رنگ دارد که در گذشته آمریکایی ها و اروپایی ها برای رنگ لباس از آن استفاده می کردند.
گیاه زرشک در مناطق معتدل،نیمه استوایی اروپایی،آمریکا شمالی و جنوبی،آفریقا و آسیا رشد می کند،ایران یکی از منابع مهم تامین کننده زرشک، در دنیا محسوب می شود.نواحی جنوب خراسان تولید انبوهی در زمینه زرشک بی دانه را داراست.قدمت زرشک در این مناطق به ۲۰۰سال می رسد.

 

خواص زرشک آبیز

یکی از ترکیبات فوق العاده ی موجود در زرشک بربرین است.این ماده خاصیت ضد عفونی دارد.
طبق تحقیقات گروهی از محققین که در سال ۲۰۱۲ روی این گیاه قرمز داشتند، متوجه شدند وجود بربامین در این ماده قلب را در مقابل آسیب ایسکمی که نوعی کم خونی موضعی است محافظت می کند. هم چنین وجود ماده دیگری به نام بربرین در میوه زرشک باعث کاهش چشمگیر قند خون می شود، این امر می تواند به تنظیم انسولین در افرادی با بیماری دیابت کمک کند. بربرین موجود در زرشک باعث اثری آنتی بیوتیک می شود. شاید از همین رو است که عده ای از این میوه ترش و خوش مزه به عنوان عاملی ضد تومور و ضد سرطان یاد می کنند.
همین خاصیت ضد باکتری در زرشک باعث سم زدایی در پوست می شود و این سم زدایی می تواند کنترل چربی پوست را به عهده گیرد و باعث جلوگیری از تشکیل آکنه شود.
میوه زرشک طعمی ترش دارد و همین طعم ترش سبب جذب آهن در آن می شود. فواید سلامتی در زرشک گوناگون است به طوری که از آن حتی می توان به عنوان کنترل کننده سطح کلسترول یاد کرد. این عمل با فیبر رژیمی که در زرشک وجود دارد امکان پذیر می شود. هم چنین آنتی اکسیدان هایی فعال در این میوه می توانند کمک شایانی در سیستم ایمنی بدن داشته باشند.
در طب سنتی گروهی از متخصصان این حوزه از زرشک به عنوان از بین برنده بوی بد خلط سینه استفاده می کردند. هم چنین آن را برای بیماری های لثه و برخی بیماری های چشمی و دندان درد مفید می دانند.

 زرشک کاملا طبیعی و ارگانیک را با آبیز تجربه کنید

 

 

میوه زرشک را به گونه های مختلف مورد استفاده قرار می دهند، عده ای این میوه را به صورت خشک شده استفاده می کنند،گاهی جوشانده می شود و گاهی نیز از آب زرشک مصرف می کنند. همچنین گاهی آن را به صورت مربای زرشک ،سس زرشک،ترشی زرشک و کیک زرشک می بینیم.
اما برای پاکسازی بدن چای و دم کرده زرشک را بسیار مفید می دانند. این میوه اشتها آور قادر است به تنظیم گردش خون در بدن بپردازد و بی نظمی های دستگاه گوارش که منشا آن مشکلات کبدی است را سامان بخشد.
یکی دیگر از فواید این گیاه تنظیم قاعدگی های نامرتبی است که ماهانه رخ می دهند، محققین استفاده زیاد از زرشک را در دوران بارداری به دلیل احتمال نقص عضو در جنین توصیه نمی کنند.
زرشک در فصل پاییز عرضه می‌شود به همین دلیل در این فصل مصرف آب زرشک بالا می‌رود اما نباید فراموش کنیم که استفاده از آب این گیاه پر خاصیت می تواند فشار خون را به سرعت کاهش دهد اما استفاده آن همراه با نمک در افرادی که فشار خون پایین دارند مانعی ندارد و می تواند باعث بالا رفتن فشار خونشان شود.

 

نظرات شما برای ما مهم است ، خوشحال می شویم آنرا با ما در میان بگذارید .

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *